“SOSYOLOJİ” (Anthony GIDDENS ve Philip W. SUTTON)

0
625

adsiz

Eser Adı: SOSYOLOJİ (7. Edisyon)

Yazarı: Anthony GIDDENS ve Philip W.SUTTON

Yayına Hazırlayanlar: Prof. Dr. Ayşe Nilüfer DURAKBAŞA, Dr. Funda karapehlivan ŞENEL, Senem TÜFEKÇİOĞLU

Çevirmen: Mesut ŞENOL

Yayınevi: Kırmızı Yayınları

Türü: Akademik Yayın

Cilt Bilgisi: Karton Kapak – İplik Dikiş

Kâğıt Bilgisi: 70 gr mat kuşe

Basım Tarihi: Ekim 2016

Basım Bilgisi: 1. Basım

Sayfa Sayısı: 1252

Kitap Boyutları: 19,5 x 26 cm

ISBN No: 978-605-9245-09-8

Barkod No: 9786059245098

Etiket Fiyatı: 89,90 TL

KDV: Dahil

Çıkış tarihi: 31 Ekim 2016

 

BU VAZGEÇİLMEZ KAYNAĞIN YEDİNCİ EDİSYONU, SOSYOLOJİYE SÜRÜKLEYİCİ, GÜVENİLİR VE DOLU DOLU BİR SUNUŞU GERÇEKLEŞTİREREK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATMAKTADIR.

Baştan başa gözden geçirilmiş ve güncelleştirilmiş bu kitap, son zamanlardaki küresel gelişmeler ve sosyolojideki yeni düşünceler konusunda mükemmel bir genel bakış sunmaktadır. En karışık düşüncelerin bile merak uyandıran bir şekilde verildiği bu çalışmada, klasik tartışmalar da dikkatli bir kapsayıcılıkla sunulmuştur. Akıcı ve izlemesi kolay bir yöntemle yazılan bu kitap, entelektüel olarak özenli bir çalışma olup buna rağmen kolaylıkla okunabilen bir eser olma vasfından uzaklaşmamaktadır. Etkileşimsel pedagoji üzerinde güçlü bir şekilde odaklanan kitap, sosyolojik olarak okurları, düşünmenin kalıcı değerini anlamalarına yardımcı olarak konuların içine sokmayı ve heyecanlandırmayı hedeflemektedir. Yedinci edisyonda aşağıdaki konular yer almaktadır:

• Küresel finansal kriz, son zamanlardaki toplumsal huzursuzluklar (öğrenci protestoları ve kemer sıkma politikalarına karşı isyan hareketlerinden Arap Baharı’na kadar), iklim değişikliği ve çevre, yeni medya teknolojileri, toplumsal feminist teori, kesişimsellik ve küresel güçteki değişiklikler konularında önemli yeni ve geliştirilmiş materyaller

• Her bölümün yeniden gözden geçirilmesi ve güncellenmesi.

• Küresel sosyoloji ve sosyolojik imgelem konusunda güçlü odaklanma.

• Okuyucuların popüler kültür ve sosyolojik kavrayışlar elde etmek için orijinal araştırma makaleleri konularında dikkatlerini çekmek üzere bölüm sonuna eklenmiş yeni ve her yönüyle geliştirilmiş materyal.

• Daha önceki edisyonlarda yer alan “Klasik Araştırmalar” ve “Küresel Toplum” kutuları ve “Eleştirel Olarak Düşünme” başlıklı derinlemesine düşünme noktalarını içeren diğer bütün pedagojik unsurlar. Yaklaşık yirmi beş yıldır çok-satar özelliğini koruyan bu kitabın yedinci baskısı, sosyolojiye giriş alanı için bir standart ortaya koymaktadır. Bu kitap, üniversite ve yüksekokul birinci sınıf dersleri için ideal bir öğretim metnidir ve yeni kuşak sosyologlara esin kaynağı olacaktır.

Anthony Giddens, London School of Economics and Political Science’ın eski direktörüdür. Philip W. Sutton, bağımsız bir araştırmacıdır ve daha önce Aberdeen University of Leed and Robert Gordon University akademik kadrosunda yer almıştır.