Barış Mitingi Saldırısını kınıyoruz

0
481


10 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilen katliamın sorumlusu AKP hükümeti ve Saray iktidarıdır.

 DİSK, KESK, TTB ve TMMOB’un çağrısıyla Ankara’da düzenlenen Barış Mitingi’nde patlatılan bombayla emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük talepleri hedef alınmıştır. Türkiye’nin dört bir bucağından gelerek savaş politikalarına karşı çıkmak isteyenlere tahammül edilememiş; barış mitingine katılanlar katledilmiştir. Bu katliamın sorumlusu ülkeyi kan gölüne çevirmek için elinden geleni yapan AKP hükümeti ve Saray iktidarıdır.

 Türkiye hükümeti ve dayandığı güçler Suriye’de savaş çıkarmak için elinden geleni yapmıştır. Ayrıca Türkiye adım adım Ortadoğu bataklığının içine çekilmeye çalışılmıştır.

 Ankara’daki saldırıyla bölge ve ülke barışı hedef alınmıştır. Gittikçe oy kaybeden AKP hükümeti halkı baskı ve korkuyla yıldırarak Türkiye’de siyaseti yeniden dizayn etmeye çalışıyor. Bu kapsamda Ankara’daki “senaryo”yu daha önce de Diyarbakır mitingi ve Suruç katliamında da gördük. Bugün Kürt illerinde sokağa çıkma yasağı uygulayarak halka ateş açanların amacı demokrasi ve barış mücadelesini püskürtmektir.

 SOMDER olarak bu faşist uygulamalara boyun eğmeyeceğiz.

 Ankara’daki barış mitingine yapılan saldırıyı lanetliyoruz.